תכנון פרישה


תכנון פרישה מיועד לכל אדם ומומלץ להתחיל לתכנן את הפרישה הקרובה עוד מאתמול. תכנון נכון ובזמן יביא אתכם מוכנים לפרישה, בין אם מדובר בפרישה מעבודה ובין אם מדובר בפרישת גיל. כיום ניתן להבדיל בין שני סוגים של תכנון פרישה:

1. תכנון פרישה נקודתי - מתייחס לרוב בהיבטי מס או במקרה מסויים שמצריך טיפול והתייחסות.

2. תכנון פרישה מקיף - מתייחס לכל היבטי החיים של הפורש במטרה לתת מענה מקיף.

היות ואנו מתייחסים ברצינות רבה לכל תהליך של תכנון פרישה (הרי מדובר בבני אדם ומשפחותיהם) מרבית תכנוני הפרישה שלנו הם תכנוני פרישה מקיפים ואנו עושים זאת בהתאם למתודולוגיית העבודה של המתכננים הפיננסיים המוסמכים CFP שהינה הסמכה בינלאומית לתכנון פיננסי הוליסטי.

השילוב של תכנון פיננסי הוליסטי עם תכנון פרישה מקיף מספק ללקוח תמונת מצב מלאה לגבי נכסיו מול התחייבויותיו, בוחן עבורו יכולת מימוש מטרות שונות, יכולת העברת נכסים בין דורות, ניצול מירבי של הטבות המס ומקלטי המס, תכנון השקעות ועוד כאשר המטרה ששמנו לעצמנו ב- PBF תכנון פרישה וייעוץ היא לתת לכם את המידע, הכלים והניסיון שלנו כדי שאתם תרוויחו כמה שיותר.

אחת השאלות הנפוצות לפני כל תהליך של תכנון פרישה היא: כמה זמן זה לוקח? והתשובה לכך היא תלוי. מצד אחד, תהליך תכנון פרישה יכול להיות נקודתי ויסתכם במילוי טפסים למס הכנסה ומצד שני, יכול לקחת יותר זמן היות וישנו צורך לאסוף דוחות, טפסים ומידע לצורך ביצוע התכנון המקיף.


האם צריך להביא מסמכים כלשהם לפגישה?

בוודאי. היות ואתם היחידים שיש להם את כל המידע הרלוונטי לגביכם, עליכם להביא כמה שיותר מידע כאשר המסמכים הנפוצים הנדרשים הם:

1. טפסי 161 לסוגיהם שקיבלתם אי פעם.

2. דוחות שנתיים מחברות הביטוח ובתי ההשקעות.

3. צילום תעודת זהות עם ספח פתוח.

במקרים מסויימים נדרשים מסמכים נוספים, הכל תלוי בהיקף העבודה שמזמין הלקוח.


תפקידנו ב- PBF תכנון פרישה וייעוץ הוא ללוות אתכם בתהליך הפרישה ולסייע לכם לקבל החלטות כלכליות טובות שיחסכו לכם כסף רב במעמד הפרישה ובעתיד.


אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום.


לפרטים נוספים צרו איתנו קשר היום


 אני מאשר/ת קבלת פניות, מידע מקצועי וחומר פרסומי למייל