תכנון מס בפרישה

את הצורך בתכנון מס מקצועי פוגשים לרוב בעת הפרישה לגמלאות (פרישת גיל) או במקרים בהם מדובר על אנשים בעלי שכר גבוה או העובדים במספר מקומות עבודה. בהגיעו של אדם לגיל הפרישה עליו לקבל החלטות לגבי הכספים שצבר, להחלטות תהיה השפעה ישירה על מדיניות המס שתחול עליו מיום הפרישה ולשארית חייו. לכן, אנו ממליצים לכל אדם באשר הוא לפני שהוא פורש ומקבל את החלטותיו, יהיו אשר יהיו, להתייעץ עם אנשי המקצוע השונים. ייעוץ נכון יחסוך מהפורש המון תשלומי מס מיותרים!

זכרו: כל החלטה שתקבלו תשפיע עליכם היום או בפרישה עצמה וזה מה שיכריע כמה מס תשלמו על הקצבה וההכנסה שלכם בפנסיה אם בכלל.


המטרה שלנו ב PBF תכנון פרישה וייעוץ היא לחסוך לכם כמה שיותר כסף בתשלומי המס ביציאתכם לפנסיה

מתי כדאי לפנות ליועץ פרישה?
1. לקראת היציאה לפנסיה – זהו השלב בו תכנון הפרישה ותכנון המס משלבים כוחות ונותנים לכם את הפיתרון האופטימלי ביותר עבורכם כדי לשלם פחות מס ולקבל יותר בפנסיה.
2. לקראת שינוי קריירה או מקום עבודה – שינויים כאלה מלווים בשינויי שכר או תנאי העסקה המצריכים בדיקה והתאמה מחודשת של המוצרים הפנסיוניים והמס לצרכים שלכם.
3. בעת קבלת ירושה או סכום כספי גבוה – קבלת ירושה או סכום כספי גבוה יכולים להטיל עליכם חבות מס. לקראת אירוע מס שכזה יש ליערך.
4. מקרה פטירה של בן או בת הזוג – משפיעה על המשפחה ועל המצב הפיננסי וכמו כן גם על מצב המס. במקרים מסוג זה ישנה חשיבות ניכרת לקבל ליווי וייעוץ מקצועי על מנת למנוע אובדן כספי מיותר.

חשוב לנו שהטיפול במיסוי פרישה יהיה לאחר שנבין את הצרכים והמטרות שלכם על מנת שנוכל לתכנן את הפריה והחלטות הפרישה בהתאם למאפיינים האישיים שלכם.

צוות PBF תכנון פרישה וייעוץ עומד לרשותכם בכל מצב ומתמחה במתן פתרונות ייעוץ, ליווי והכוונה לכל סיטואציה ולכל סוגיה הקשורה לנושא הפרישה והמיסוי.


למה חשוב לבחון את מדיניות המס?


הכסף שצברתם, הנכסים שברשותכם, ישמשו אתכם בפרישה ויהוו כמקורות הכנסה, על הכנסה יש חבות מס. בחלק מהמקרים קל מאוד להבין איפה צריך לשלם מס ואיפה לא ובחלק האחר של המקרים (כל הקשור לנכסים פנסיוניים) זה יותר מורכב היות וכל הצבירה הכספית שלכם מתחלקת לפי תקופות ולכסיף יש כמה "צבעים" ולכל צבע מדיניות מס שונה. כלומר, חלק מהכסף יהיה חייב במס בפרישה וחלק יהיה פטור (כמובן שזה משליך ישירות על הפטור או החבות במס על הקצבה). לכן כאשר אנו בוחנים את המטרות והמאפיינים האישיים שלכם אנו בודקים את כל האספקטים המיסויים שיחולו עליכם בפרישה על מנת ללוות אתכם ולהדריך אתכם בקבלת ההחלטות הנכונות ביותר עבורכם במימוש הכספים והנכסים, כדי שאתם תחסכו בתשלומי המס.לפרטים נוספים צרו איתנו קשר היום


 אני מאשר/ת קבלת פניות, מידע מקצועי וחומר פרסומי למייל