פרישה מוקדמת

כל עובד בישראל זכאי לפרוש פרישה מוקדמת, הפנסיה שיקבל תהיה בהתאם לזכויות שצבר והוראות הפנסיה. בחוק נקבע כי גיל הפרישה המוקדמת בישראל הוא 60 לגברים ונשים.
עם זאת ישנה אפשרות לקבוע בהסכם עם המעסיק כי גיל הפרישה יהיה מוקדם יותר (לפני גיל הפרישה המוגדר בחוק) ובתנאי שהמעסיק ישלם את הפנסיה בתקופה שלפני קבלת הקצבה מקרן הפנסיה.
פנסיה מוקדמת זוהי פנסיה שאולי רבים חולמים עליה בישראל ואפילו בעולם, אנחנו ב - PBF ייעוץ ותכנון פרישה יכולים יחד אתכם לבדוק האם פרישה מוקדמת זה משהו שרלוונטי עבורכם וכדאי לכם מבחינה כלכלית.

ביציאה לפרישה מוקדמת יש 2 אופציות:

1. פרישה מוקדמת לכל החיים
2. פרישה מוקדמת וחזרה למעגל העבודה.

ההבדל בין השניים נעוץ ביכולת ההישרדות הכלכלית של הפורש, כדי שהפרישה המוקדמת תיחשב כצעד מוצלח יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים כגון: הארכות תוחלת החיים, ההוצאות השוטפות, גובה הקצבה הרצויה וכמובן גם פרמטר המיסוי.

גם את הפרישה המוקדמת ניתן ומומלץ לתכנן מראש ולדאוג עוד היום שרמת החיים בפרישה לא תשתנה. PBF ייעוץ ותכנון פרישה כאן כדי ללוות אתכם בדרך לפרישה המוקדמת ודואגת שרמת החיים ואיכות החיים שלכם בפרישה המוקדמת תתאים למציאות החדשה שאתם כל כך רוצים לעצמכם.

היום ניתן לראות פנסיה מוקדמת בעיקר בארגונים גדולים או משרדי ממשלה ומערכת הביטחון, לדוגמא: צה"ל נותן פנסיית גישור לפורשים לפני גיל 60. פנסיית גישור מוצעת על ידי המעסיק לעובד שרוצה לצאת לפרישה מוקדמת ומטרתה לגשר על התקופה שבין מועד הפרישה לבין מועד קבלת קצבה מקרן הפנסיה. תנאי פנסיית הגישור נקבעים בחוזה ומשא ומתן לקראת הפרישה המוקדמת.לפרטים נוספים צרו איתנו קשר היום


 אני מאשר/ת קבלת פניות, מידע מקצועי וחומר פרסומי למייל